Saturday, February 2, 2013
Türk Armoni Yıldızları Orkestrası
By acd @ 1:54 AM :: 1288 Views ::

 

 
Türk Armoni Yıldızları Orkestrası
Solist  : Melis Sökmen

2006 Yılında Türk Silahlı Kuvvetleri Armoni Mızıkası Komutanlığı bünyesinde kurulan ve 2007 -2008 yıllarında Ankara Uluslararası Caz Festivalinde unutulmaz konserler veren Türk Armoni Yıldızları Orkestrası, 16'ncı Uluslararası Ankara Caz Festivalinde usta yorumcu Melis Sökmen eşliğinde ve Bnd. Yzb. Tarık TAL yönetiminde sahne alıyor.
Müzik öğrenimine Silahlı Kuvvetler Mızıka Astsubay Hazırlama Okulunda başlayan TAL.        H.Ü D. K. Komposizyon Ana Sanat Dalı ve Bando Şefliği Bölümünden 1999 yılında Bando Teğmen olarak mezun oldu. 2000 yılında aynı üniversitenin Kompozisyon Bölümünde öğrenimine devam etti. 2001-2010 yılları arasında dünyaca ünlü Orfeon Oda Korosu’nun bir üyesi olarak yurt içi ve yurt dışında birçok festival, konser ve organizasyonda ülkemizi başarıyla temsil etti. Halen Ertuğrul Oğuz FIRAT ile çağdaş müzik çalışmalarını sürdürmekte olan TAL, 2010 yılından bu yana TÜRKAY Orkestrasının şefliğini yapmaktadır.
 
Ankara doğumlu Melis Sökmen profesyonel müzik hayatına 1986 yılında Grup Lokomotif ile başladı Ulusal ve uluslararası birçok festival de sanat yaşamının bir parçası haline geldi. Melis Sökmen, Caz Müziğinin dışında R&B, Blues, Soul, Latin-Latin Caz ve Pop müziğini birçok dilde seslendirmektedir. Şu an gerçekleştirdiği albüm çalışmalarının dışında, sanat yaşamını geniş müzik repertuarı ile sürdürmektedir.