Sunday, April 17, 2016
7 Mayıs 2016 Cumartesi 20:30 - Kürşat Başar ve Orkestrası - Next Level
By acd @ 5:28 AM :: 369 Views

 

 
Zafer Kürşat Başar - saksofon
Münevver Seran Bilgi - vokal
Burçin Büke - piyano
Yaşar Cenker Sarp - kontrabas
İzzet Hiçkalmaz - davul


2011 yılında kurulan Kürşat Başar ve Orkestrası; saksofonda Kürşat Başar, piyanoda Burçin Büke, basta Cenker Sarp ve davulda İzzet Hiçkalmazdan oluşan topluluk Türkiye'nin en iyi solistleriyle sahne çalışmalarını sürdürüyor. Bu romantik orchestra 20. Uluslararası Ankara Caz Festivali’nde ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. Katkılarından dolayı Next Level Alışveriş Merkezi’ne teşekkür ederiz.

Topluluk pek çok uluslararası festivaller ve konserlerin yanısıra Türkiye'nin bir çok ünlü mekanında sahne aldı. Kürşat Başar'ın 2012 yılında yayınladığı " keşke burada olsaydın " adlı albümde Sezen Aksu, İlhan Şeşen, Yeşim Salkım, Yaşar, Levent Yüksel, Erol Evgin gibi ünlü sanatçılar yer aldı. İkinci albümü olan “ kaldığımız yerden “ ise yine Türkiyenin ünlü sesleri Ferhat Göçer, Nükhet Duru, Candan Erçetin, Soner Olgun, Nezih Ünen ve Ragıp Savaş gibi değerli sanatçıların seslendirdikleri şarkılardan oluşuyor.

Topluluğun repertuarı caz ve latin müziğin klasiklerinden Türk hafif müziğin unutulmaz eserlerine , kendi bestelerinden , Türk halk müziğin farklı yorumlarına kadar çok geniş bir yelpazeyi barındırıyor.


* Next Level Alışveriş Merkezi Podyum Kat açık havada gerçekleşecek konser ücretsizdir. Oturma düzeni yoktur.