Friday, September 30, 2016
European Jazz Conference 2016
By acd @ 12:57 AM :: 342 Views

 Bu yıl Polonya’nın Wroclaw kentinde 22-25 2016 tarihleri arasında European Jazz Network tarafından düzenlenen “ European Jazz Conference 2016” gerçekleşti ve biz de dernek olarak ordaydık. 

 

Avrupa Birliği kültür programı kapsamında “Kültür Başkenti” seçilen Wroclaw’da yeni yapılan harika bir kültür merkezinde 3 gün boyunca yaklaşık 30  farklı ülke ile bir şemsiye altında toplandık. Konferans içeriği bir hayli yoğun olarak hazırlanmıştı. Caz Derneği olarak birçok verimli ve bilgi içerikli konuşma programlarına ve atölye çalışmalarında yer aldık. Festivalimizi anlattık neler yapabiliriz, hangi sorunlarla karşılaşıyoruz hep birlikte paylaştık, tartıştık. 3 gün boyunca birbirinden yetenekli Polonyalı caz müzisyenlerinin konserlerini dinleme imkanına eriştik.

 

Uluslararası platformda hem Türkiye’yi, hem Caz Derneği’ni hem de Ankara Caz Festivali’ni temsil ettik. Diğer ülke festivallerine, kurumlarına kendimizi anlattık. İleriye yönelik birçok uluslararası bağlantılar sağladık, ilham kaynağı olan fikirlerimizi nasıl hayata geçirebileceğimizi konuştuk. Kısacası vizyonumuzu ve misyonumuzu geliştirecek birçok tohumun atıldığı keyifli ancak bir o kadar sıkı bir konferansa katılıp dönmenin huzuru içerisindeyiz. Önümüzde ki zaman dilimde ise yapılacak işlerimizi kültür takvimimizi sizlerle paylaşıyor olacağız...